Великоднє привітання 2017 р. Б.

PDFДрукe-mail

paska2017ВЕЛИКОДНЄ ПРИВІТАННЯ

пароха о. ліц. Михайла Федоріва

Христос Воскрес із мертвих,

Смертю смерть подолав,

І тим, що в гробах, життя дарував!

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Дорогі у Христі брати і сестри, яка велика сила міститься в цих словах, скільки радості дають вони серцям, з вірою приймаючи те, про що провіщають вони! Які б скорботи не гнітили нас у нашому житті, та якщо нам скажуть: “Христос воскрес!” ‒ легко і радісно стає на душі, і ми вже не відчуваємо того тягаря, що до цього давив на серце. Як сонце, що сходить над землею, проганяє своїми променями нічну темряву, повсюди розливаючи радість життя, так і світло, що засяяло від Сонця правди, від гробу Христа Життєдавця, прогонить темряву гріха і дарує нам надію на блаженство життя вічного.

Сьогодні ми святкуємо Воскресіння Христове, коли Господь наш Своєю смертю смерть подолав.

Воскресіння Христове — найвеличніша світова подія, тому Церква називає його торжеством із торжеств. Воно є основою нашої віри. «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра наша», — говорить апостол Павло (1 Кор. 15,14).

Якби не було Воскресіння Христового, то була б підірвана сама віра в Бога, віра в добро і його перемогу, в такому випадку був би втрачений сенс самого життя. Але Христос воскрес! І диявол — батько неправди і людиновбивця залишився посоромленим і безсилим. Життя перемогло смерть і зло зведено до нікчемності. Христос воскрес!

І тому з повною підставою Церква виголошує: «Смерте, де твоє жало? Дияволе й пекло, де ваша перемога?» Христос воскрес, і ми радіємо. Радіємо не тільки тому, що Сам Христос воскрес, а й тому, що і ми воскреснемо. Господь наш Ісус Христос сказав: «Істинно, істинно кажу вам: настане час, коли померлі почують голос Сина Божого і оживуть... І вийдуть ті, що добро чинили, у воскресіння життя, а ті, що зло чинили, у воскресіння суду» (Ів.5, 25-29).

Воскресіння Христове надає нам силу жити, боротися зі злом, з гріхом, бути впевненим, що правда завжди перемагає, що любов сильніша за смерть. Воскресіння Христове переконує нас, що Бог не допустить торжества зла над добром. Людські страждання, несправедливі і трагічні події у світі Бог завжди припиняє і навіть зло спрямовує на добро. Воскресіння Христове переконує нас, що Бог не залишив Своє творіння. Він безмежно милостивий та чоловіколюбивий і хоче, щоб усі люди спаслися й прийшли до пізнання істини. Нехай Воскреслий Христос принесе довгоочікуваний мир і єдність в нашу державу і в кожну українську сім’ю і родину, зміцнить нашу віру, наповнить наші серця духовною радістю, примножить любов, щоб у всій повноті ми змогли насолодитися радістю світлих Пасхальних днів.

Молюся за всіх Вас, дорогі брати і сестри, за молодь, за дітей, за хворих, немічних,за воїнів АТО, за волонтерів, доброчинців нашої парафії, благаючи у Всемогутнього Творця, щоб примножив Вам сили й здоров’я та рясно наділив Вас своїми ласками.

У ці урочисті пасхальні дні сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням. Нехай воскреслий Христос пошле нам щастя пасхальної радості, сповнення наших задумів і надій та духовного просвітлення. Нехай радість, мир і любов будуть з нами в усі дні нашого життя.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!